اجزاي در و پنجره UPVC

اجزاي در و پنجره UPVC  (يو پي وي سي)

پروفیل قاب و بازشو پنجره از جنس UPVC

زهواره UPVC

لاستيك درزبندي EPDM

پروفيل گالوانيزه

شيشه يا پنل

يراق آلات درب و پنجره

به طور کلی در و پنجره هاي يو پي وي سی  از سه بخش تشکيل شده است:

پروفيل

پروفيل هاي يو پي وي سي مورد استفاده به دليل شکل هاي هندسي خاص، داراي استحکام بسيار بالايي هستند. تعبيه ورقه فلزي گالوانيزه در داخل فضاي خالي يو پي وي سي ضمن افزايش مقاومت، باعث جلوگيري از تغيير شکل احتمالي آن شده است و در کاهش عبور امواج صوتي نيز بسيار موثر است.

يراق آلات

يراق آلات استفاده شده در پنجره هاي يو پي وي سي از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. ايجاد استحکام، مقاومت در مقابل خوردگي، امنيت در سرقت، تنوع در باز شو در و پنجره و … همه از وظايف اين قسمت از در و پنجره است که در واقع آرامش و امنيت لازم شما را فراهم مي سازد.

شيشه

استفاده از شيشه هاي دو يا چند جداره در پنجره و درهاي يو پي وي سي موجب صرفه جويي در مصرف انرژي به ميزان قابل توجهي مي شود و در نتيجه موجب کاهش استهلاک سيستم سرمايشي و گرمايشي به مزان تقريبي 75 درصد خواهد شد. همچنين استفاده از شيشه هاي دو جداره (4و 6 ميليمتري) حداقل به ميزان 50 درصد در کاهش ميزان شدت صوت تاثير گذار است.

فرآيند توليد درب و پنجره هاي UPVC

اندازه گيري

از آنجا كه تمامي مراحل ساخت درب و پنجره هاي يو پي وي سي توسط دقيق ترين دستگاهها و ماشين آلات انجام مي شود، اطلاعات ورودي به آن ها ، مربوط به اندازه ها وسايزها بايد كاملاً دقيق و بدون خطا باشد. از اين رو مرحله اندازه گيري بوسيله مترهاي ليزري (Laser measurment ) و توسط پرسنل آموزش ديده در نهايت دقت و ريزبيني انجام مي شود . دقت هر چه بيشتر در اندازه گيري منجر به توليد محصولي با كيفيت و همچنين بدون خطا در نصب مي شود.

طراحي

طراحي از جمله حساس ترين مراحل ، در فرايند توليد است . طراحي، شامل ساخت و دسته بندي اطلاعات نرم افزاري جهت وارد كردن به دستكاههاي CNC وهمچنين محاسبه قيمت تمام شده و ضمناً كاهش ضايعات و بهينه كردن محصول كه نهايتاً منجر به كاهش قيمت تمام شده مي شود ، مي باشد . در بخش طراحي از نرم افزار تخصصي استفاده شده و تيم طراحي از تخصص بالا و تسلط كامل به اين نرم افزار برخوردار مي باشد.

ساخت

پس از نهايي شدن طرح و اندازه هاي يك پنجره يا درب، اطلاعات بدست آمده از نرم افزار، وارد رايانۀ مركزي ماشين آلات CNC مي شود. اين رايانه، داده ها را تجزيه و تحليل كرده و دستورات لازم جهت ساخت درب يا پنجره مورد نظر را براي ماشين آلات ارسال مي كند و از اين پس، ماشين آلات با كمك دستگاه هاي كنترلي، تمامي مراحل را به صورت خودكار پيش خواهند برد. پروفيل ها براي تبديل شدن به يك درب يا پنجره به طور خلاصه مراحل زير را به ترتيب طي مي كنند:

ايجاد دريچۀ خروج آب بارن، برش پروفيل ها بوسيلۀ ارۀ دو سر، برش پروفيل هاي گالوانيزه و قرار دادن آنها درون پروفيل هاي uPVC، پيچ كردن قطعات گالوانيزه درون پروفيل هاي uPVC، ايجاد جاي دستگيره، جوش دادن پروفيل ها به يكديگر توسط دستگاه هاي جوش ، تميزكاري و يك دست سازي مقاطع جوش خورده، واشر كشي، نصب يراق آلات و دستگيره و نهايتاً نصب زهوار.

ترتیب و روند تولید در و پنجره یو پی وی سی(UPVC)

برش پروفیلها ، کارگذاری پروفیلهای گالوانیزه میانی جهت تقویت پروفیل ، جوش پروفیلها ، نصب نوارهای لاستیکی مخصوص درزگیری ، نصب یراق آلات،

انواع شیشه های دوجداره متناسب با نیاز مصرف کننده عرضه میگردد که جداگانه به محل پروژه ارسال می گردد.

مراحل مونتاژ درب و پنجره UPVC  (يو پي وي سي)

برش پروفيلهاي اصلي UPVC

برش پروفيلهاي گالوانيزه

فرز شيار آب

فرز پروفيل مياني

فرز جاي دستگيره و يراق

نصب پروفيلهاي گالوانيزه

عمليات جوش

تميز كاري گوشه هاي پنجره

نصب پروفيلهاي مياني

نصب و مونتاژ يراق

برش پروفيل زهوار

مونتاژ پنجره

* پروفيلهاي مورد نظر با توجه به نوع سفارش درب و پنجره انتخاب شده و پس از انجام محاسبات دقيق و مهندسي و آناليز ابعاد درب و پنجره دو جداره ، طبق نقشه برش داده مي شوند. سپس تعدادي از اين پروفيل ها به منظور ايجاد شيار آب به دستگاه مربوطه منتقل مي شوند.

* همزمان باعمليات برش پروفيل UPVC و ايجاد شيار آب ، پروفيلهاي گالوانيزه برش داده شده و درون آنها با پيچ محكم مي شوند. بمنظور مقاوم سازي و تقويت درب و پنجره هاي توليدي ملزم به استفاده از پروفيل گالوانيزه با ضخامت مناسب در داخل خانه اصلي پروفيل  UPVC مي باشيم. بكارگيري پروفيل گالوانيزه در داخل پروفيل اصلي UPVC و پيچ شدن يراق آلات روي قطعات تقويت شده، ضمن كاهش خطر افتادگي بازشوهاي پنجره دو جداره، مقاومت درب و پنجره هاي ساخته شده از پروفيل UPVC را افزايش مي دهد.

در ادامه در صورت نياز به نصب دستگيره و يراق آلات (براي بخشهاي باز شو) سوراخها و شيارهاي مورد نياز توسط دستگاه روي پروفيل تعبيه مي شود. سپس پروفيل ها طبق نقشه توسط دستگاه جوش به يكديگر متصل مي شوند و با انتقال به دستگاه بعدي، پليسه ها و زوائد ناشي از جوش در زواياي مختلف از بين مي رود.

* در نهايت روي ميز كار پس از تميز كاريهاي جزئي و نهايي، يراق آلات روي درب و پنجره دو جداره نصب مي گردد. هر پنجره با توجه به شعاع باز شو و بسته به ابعاد آن يراق آلات مخصوص به خود را دارد كه در قسمتهاي قاب و لنگه پنجره نصب مي گردند . اين يراق آلات ازكيفيت بالا برخوردار بوده و معمولا در رده مورد قبول استانداردهاي اروپايي مي باشند همچنين استاندارد امنيت در مقابل سرقت نيز در يراق آلات مورد استفاده درب و پنجره های دوجداره یو پی وی سی رعايت شده است

كنترل كيفيت و رگلاژ

جهت حصول اطمينان از كيفيت محصول توليد شده وبرخورداري از استانداردهاي لازم ، اين محصولات در بخشي جداگانه، تحت آزمايشات و تست هاي گوناگون قرار داده ميشوند. چهارچوبهاي ساخته شده بر روي ديوارهاي مصنوعي قرار گرفته و توسط گيره هاي هيدروليكي در جاي خود محكم مي شوند. تست مقاطع جوش، مقاومت در برابر فشار و نيروهاي مكانيكي خارجي ، حفظ شرايط فيزيكي و عدم تغيير شكل و … از جمله اين تست ها مي باشند. پس از آن نوبت به رگلاژ پنجره ميرسد. قاب ها و بازشوها بر روي ديوارهاي مصنوعي به دقت مورد بررسي قرار گرفته و سپس رگلاژ و تنظيم اوليه بر روي آنها صورت مي گيرد. پس از تنظيم ، قاب ها و بازشوها به انبار انتقال داده مي شوند تا در موعد مقرر، جهت نصب، به محل مورد نظر ارسال گردند.

نصب

محصول توليد شده ، سپس جهت نصب به محل مورد نظر حمل مي گردد. از جمله مهمترين مراحل نصب پنجره، قرار دادن شيشه است. شيشه هاي دوجداره با كيفيت بالا و به صورت از پيش آماده شده، بدين شرح درون پنجره نصب مي شود:

ابتدا قاب پنجره در محل مورد نظر قرار داده شده و در فاصله خالي بين قاب و ديواره ، اسپيسرهاي (Spacer) مخصوص قرار داده شده تا حفظ فاصله مساوي در تمام جهات ، بين قاب پنجره و ديواره ها كاملاً رعايت گردد . سپس قاب بواسطه پيچ كردن درون ديوار محكم مي گردد. پس از پيچ كردن قاب پنجره درون ديوار ، ديگر احتياجي به اسپيسرها نيست ، آنها را برداشته و به جاي آن ها فوم هاي مخصوص تزريق مي گردد كه فاصله بين قاب و ديواره را كاملاً پر مي كند . پس از تراشيدن ضايعات فوم تزريق شده و تميز كاري، محيط بيروني قاب پنجره را با چسب سيليكون كاملاً آب بندي كرده تا مانعي جهت نفوذ آب و گردوغبار و هر گونه ماده خارجي ديگر باشد . پس از اتمام كار نصب قاب پنجره ، نوبت به نصب باز شو از سمت داخل پنجره مي رسد. بازشو را به روي قاب نصب كرده وسپس شيشه را درون بازشو قرار مي دهند. پس از حصول اطمينان از تراز بودن چهار طرف پنجره ، زهوار شيشه (bead Glazing) را نيز جا زده و باز شوي پنجره را رگلاژ و تنظيم مي كنند . تمام مراحل مذ كور در نهايت، منجر به نصب موفق پنجره و سهولت و رواني استفاده از آن مي گردد.

لازم به ذكر است كه دقت بيشينه در اندازه گيري اوليه منجر به بي عيب و نقص بودن عمليات نصب پنجره مي گردد.

برای کسب  اطلاعات بیشتر در زمینه ،پروفيل گالوانيزه وكاربردآن در درب و پنجره UPVC , و یا دریافت مشاوره تولید،فروش و نصب درب و پنجره های آلمینیوم و upvc در تهران  و گیلان میتوانید روی این لینک کلیک کنید

حتما ببینید

در

تفاوت در و پنجره دوجداره و سه جداره چیست؟

معرفی انواع پنجره های دوجداره و سه جداره امروزه تقریبا همگی میدانیم که در و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پنجره دوجداره آلفاتٍک نمایندگی هافمن رشت وگیلان