چگونگي نگهداري از پنجره هاي UPVC

چگونگي نگهداري از پنجره هاي UPVC

معمولا عمر پنجره های یو پی وی سی از عمر سایر اجزای ساختمان بیشتر است و با فرسوده شدن ساختمان در و پنجره های یو پی وی سی همواره درخشش  و تازگی خود را حفظ می کنند . اما برای تحقق کامل این موضوع و برای بردن بيشترين بهره و بالا بردن كارايي و عمر اين پنجره ها ؛ رعايت برخي نکات ضروری است :
با فاصله هاي زماني معين ، تمام قطعات مكانيكي و متحرك پنجره ها را توسط روغن هاي رقيق روغن كاري كنيد.
دستگيره ها و سایر قسمت هاي متحرك پنجره ها را وارسي كنيد كه شل و هرز نشده باشند. معمولا” با چك كردن منظم اين قسمت ها، مي توان پيچ مربوطه را يافت و آن را پيش از بروز مشكل محكم كرد.
با توجه به تنوع يراق آلات در نظر گرفته شده، جهت پنجره هاي UPVC ، مي بايست به دستور العمل هاي مفيدي كه از طرف سازنده در خصوص  نحوه استفاده از آن ها ارائه مي گردد، به دقت عمل شود تا از بروز هر گونه مشكل در اثر عدم استفاده صحیح جلوگیری گردد.
به منظور دوام بيشتر لاستيك هاي درزگير پنجره ها ، حداكثر سه ماه يكبار آن ها را توسط پارچه اي حاوي صابون مايع تميز كنيد. اين عمل نرمي، انعطاف و تميزي لاستيك ها را به ارمغان مي آورد.
ابتدا با یک دستمال خشک و سپس با مخلوط آب و صابون و با استفاده از پارچه ای بدون پرز و با رنگ روشن که رنگ خود را به اجسام دیگر پس نمی دهد گرد و غبار و کثیفی را از پنجره ها بزدایید ، تا پنجره ها براقی ودرخشش خود را همواره داشته باشند و از چرک مرد شدن آنها جلوگیری شود .
اگر پس از نصب پنجره ها، هنوز فعاليت هاي اجرايي ساختمان باقي مانده است، مي بايست، كاور روي پنجره ها كنده نشود تا از آسيب رسیدن به آن ها جلوگيري كند. اما باید توجه داشت اگر اين كاور ها به مدت طولاني بر روي پنجره ها باقي بماند. ممكن است دیگر  به راحتی از پنجره ها کنده نشوند و اثر چسب تا مدت ها بر روي پنجره ها باقي بماند . پس بهتر است حتی الامکان قبل از مراحل پایانی و پس از زدن آستر رنگ و قبل از رنگ آمیزی نهایی پنجره ها نصب گردند. دقت شود که پس از نصب ، برچسبهای پشت پنجره کنده شوند تا در اثر تابش آفتاب کندن آنها از پنجره ها مشکل نگردد .
در هنگام فعاليت هاي بازسازي از قبيل نقاشي و سيمانكاري و … لازم است تا روي پنجره ها را با پوشش مناسبي پوشاند تا آسيبي به آن نرسد. در صورت آلوده شدن پنجره ها لازم است بدقت پنجره ها را تميز كرد تا وجود اين مواد باعث كدر شدن سطوح پنجره نگردد.
از نزديك نمودن وسايل حرارت زا همچون آتش جوشكاري و يا شعله مستقيم به پنجره هاي يو پي وي سي اجتناب كنيد  و از تماس اجسام تیز و سخت با آنها جلوگیری نمائید .

برای کسب  اطلاعات بیشتر در زمینه ،چگونگي نگهداري از پنجره هاي UPVC , و یا دریافت مشاوره تولید،فروش و نصب درب و پنجره های آلمینیوم و upvc در گیلان از پنجره دوجداره آلفاتِکمیتوانید با مادر تماس باشید.

حتما ببینید

در

تفاوت در و پنجره دوجداره و سه جداره چیست؟

معرفی انواع پنجره های دوجداره و سه جداره امروزه تقریبا همگی میدانیم که در و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پنجره دوجداره آلفاتٍک نمایندگی هافمن رشت وگیلان